Kontaktujte nás: Roman Nesveda jednatel
+420 603 412 131

Kancelář
+420 541 213 134

Servisní oddělení
+420 603 453 290
+420 778 060 650 |
 unitel@unitel.cz

Elektronické zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy ( EZS ) jsou v současné době téměř již samozřejmostí každého nového rodinného domku, bytu o firemních prostorách nemluvě. Pro každý objekt je většinou potřebné zpracovat individuální projekt ( ve většině případů se jedná spíše o návrh řešení ).

Je to první bod instalace EZS, kdy zákázník sdělí své požadavky a s technikem si projdou celý objekt, kde se navrhne rozmístění všech čidel pro zabezbečení. Mohou to být čidla pohybová, magnetické kontakty, protipožární ( kouřová ) čidla nebo infra závory.

Tuto činnost je velmi vhodné provádět již ve fázi hrubé stavby, aby bylo možné provést zatrubkování pro přivedení kabelů k jednotlivým čidlům.
Pokud se jedná o již hotovou stavbu ( dům, byt ) a není již možné vést kabely vně zdí ( z estetických nebo jiných důvodů ), je možné použít zabezpečovací systém bezdrátový.

Oba systémy jsou samozřejmě stejně spolehlivé, ale bezdrátový je již méně komfortní, co se týče údržby ( nutná výměna baterií v čidlech, cca za 1 - 3 roky ), někde nelze bezdrátové čidlo umístit vůbec - např. velké rušení komunikace s ústřednou nebo větší vzdálenost od ústředny.
Systémy lze i kombinovat, část je vedena kabely, část bezdrátově.

Samotná zabezpečovací ústředna je napájena 230V a je zálohována baterií na dostatečně dlouhou dobu při výpadku napájení 230V, tak, aby majitel mohl učinit potřebná opatření. Dle vybavenosti ústředny mohou být uživateli zasílány SMS ( nebo MMS zprávy pokud je systém vybaven kamerou ) o všech stavech EZS, poplachy, výpadek napájení, odbezpečení a zabezpečení systému atd. Tyto zprávy lze různě kombinovat nebo ponechat jen ty nejdůležitější.

Tohle je jen stručný popis instalace a používání elektronického zabezpečení. Více se dozvíte v případě zájmu o instalaci při osobním jednání, např. jaký typ EZS zvolit ( montujeme systémy od 1 čidla až cca 100 čidel nebo více ). Systém je rozšiřitelný pomocí přídavných karet

Pozáruční servis a 3 roky záruky

Na všechny naše instalace elektronického zabezpečení poskytujeme 3 letou záruku a nadále pozáruční servis.V záruce poskytujeme 1x ročně revizi celého systému ( kontrola záložní baterie a všech čidel, zda jsou funkční ). Pozáruční servis zahrnuje totéž, ale již za úhradu. Tato služba není bezpodmínečně nutná, záleží na prostředí a dalších okolnostech, nicméně ji doporučujeme.

Kontaktujte nás

Teď záleží již jen na vás, zda se rozhodnete zabezpečit si svoje prostory a jestli tím pověříte naši firmu.  V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.