Brno

Zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

Nový standart

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou v současné době téměř již samozřejmostí každého nového rodinného domku, bytu o firemních prostorách nemluvě. Pro každý objekt je většinou potřebné zpracovat individuální projekt (ve většině případů se jedná spíše o návrh řešení).

sirena.jpg

Je to první bod instalace EZS, kdy zákázník sdělí své požadavky a s technikem si projdou celý objekt, kde se navrhne rozmístění všech čidel pro zabezbečení. Mohou to být čidla pohybová, magnetické kontakty, protipožární (kouřová) čidla nebo infra závory.

zabezpeceni-cidla.jpg

Instalace systému

Tuto činnost je velmi vhodné provádět již ve fázi hrubé stavby, aby bylo možné provést zatrubkování pro přivedení kabelů k jednotlivým čidlům.

Bezdrátová varianta

Pokud se jedná o již hotovou stavbu (dům, byt) a není již možné vést kabely vně zdí (z estetických nebo jiných důvodů), je možné použít zabezpečovací systém bezdrátový.

prace-058.png

Kombinace systémů

Oba systémy jsou samozřejmě stejně spolehlivé, ale bezdrátový je již méně komfortní, co se týče údržby (nutná výměna baterií v čidlech, cca za 1 - 3 roky), někde nelze bezdrátové čidlo umístit vůbec - např. velké rušení komunikace s ústřednou nebo větší vzdálenost od ústředny.
Systémy lze i kombinovat, část je vedena kabely, část bezdrátově.

Zabezpečovací ústředna

Samotná zabezpečovací ústředna je napájena 230V a je zálohována baterií na dostatečně dlouhou dobu při výpadku napájení 230V, tak, aby majitel mohl učinit potřebná opatření. Dle vybavenosti ústředny mohou být uživateli zasílány SMS (nebo MMS zprávy pokud je systém vybaven kamerou) o všech stavech EZS, poplachy, výpadek napájení, odbezpečení a zabezpečení systému atd. Tyto zprávy lze různě kombinovat nebo ponechat jen ty nejdůležitější.

Popis instalace elektronické zabezpečení

Tohle je jen stručný popis instalace a používání elektronického zabezpečení. Více se dozvíte v případě zájmu o instalaci při osobním jednání, např. jaký typ EZS zvolit (montujeme systémy od 1 čidla až cca 100 čidel nebo více). Systém je rozšiřitelný pomocí přídavných karet.

ezs.jpg

Pozáruční servis a 3 roky záruky

Na všechny naše instalace elektronického zabezpečení poskytujeme 3 letou záruku a nadále pozáruční servis. V záruce poskytujeme 1x ročně revizi celého systému (kontrola záložní baterie a všech čidel, zda jsou funkční). Pozáruční servis zahrnuje totéž, ale již za úhradu. Tato služba není bezpodmínečně nutná, záleží na prostředí a dalších okolnostech, nicméně ji doporučujeme.

Kontaktujte nás

Teď záleží již jen na vás, zda se rozhodnete zabezpečit si svoje prostory a jestli tím pověříte naši firmu.  V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat