Brno

Zabezpečovací systémy

Satelitní antény

Satelitní antény - v současné době nejlepší způsob, jak si zajistit bezproblémový, jednoduchý a přitom velmi kvalitní příjem televizního signálu.

Oproti "klasickému" pozemnímu" příjmu DVBT, kdy je pokrytí TV signálem v naší republice dostatečné a HD vysílání lze přijímat jen velmi omezeně, Praha, Brno, Ostrava a to v testovacím režimu (pravděpodobně), protože HD v současné době - září 2012 funkční není, je situace v příjmu přes "satelit" nepoměrně lepší, včetně českého vysílání v rozlišení HD. I ve standardním rozlišení je signál ze satelitní antény ve vyšší kvalitě, protože je používán vyšší datový tok = lepší obraz.

Satelitní anténaJe také nutné upřesnit, že pozorovatelné změny v obrazu se projeví až u TV přijímačů s většími úhlopříčkami a na větších PC monitorech, u "klasických" CRT TV jsou rozdíly nepostřehnutelné.

Jak přijímat satelitní vysílání?

V možnostech příjmu satelitní televize je široký výběr od tzv. kompletů (parabola, přijímač, dekódovací karta) až po možnost si sestavit zařízení pro příjem TV dle vlastních představ.

Parabola, přijímač, dekódovací karta

Poskytovatelé digitálního signálu

Nejrozšířenější poskytovatelé digitálního signálu v současnosti jsou Skylink a CS Link. Dalším poskytovatelem je také DIGI TV, ale tento signál není vhodný pro větší  úhlopříčky dnešních LCD a Plasma TV přijímačů (velmi nízký datový tok a úplná absence HD kanálů), ale naopak pro majitele starších typů TV přijímačů je toto řešení zcela vhodné a cenově velmi přijatelné.

Instalace tohoto systému je celkem jednoduchá, pokud se jedná o jeden TV přijímač.

Pro více TV přijímačů je potřeba pro každý TV samostatný satelitní přijímač a dekódovací karta, aby bylo možné na každé TV sledovat nezávislý program.

HDD satelitní přijímačZde je vhodné říci, že pokud požadujeme příjem v HD rozlišení, je nutné vlastnit jak satelitní HD přijímač ( dekodér ) tak TV přijímač, vybavený pro full HD ( 1080p ) a ještě lépe i s tunerem pro příjem DVBT v MPEG4, v současné době používaný pro příjem DVBT v HD rozlišení ( pro satelitní příjem nutný není ).

HD přijímač

Signál ze satelitní antény je také možné sloučit do jednoho rozvodu se signálem z pozemního vysílání (DVBS + DVBT) a dále rozvést např. do všech místností rodinného domu s tím, že zásuvky pro satelitní příjem budou např. jen ve dvou místnostech ( nejčastěji obývací pokoj + další dle volby ). Variant řešení rozvodného vedení je více a ve své podstatě se slučuje z instalací Společné Televizní Antény (STA)