Satelitní antény

Satelitní antény - v současné době nejlepší způsob, jak si zajistit bezproblémový, jednoduchý a přitom velmi kvalitní příjem televizního signálu.

Oproti "klasickému" pozemnímu" příjmu DVBT, kdy je pokrytí TV signálem v naší republice dostatečné a HD vysílání lze přijímat jen velmi omezeně, Praha, Brno, Ostrava a to v testovacím režimu (pravděpodobně), protože HD v současné době - září 2012 funkční není, je situace v příjmu přes "satelit" nepoměrně lepší, včetně českého vysílání v rozlišení HD. I ve standardním rozlišení je signál ze satelitní antény ve vyšší kvalitě, protože je používán vyšší datový tok = lepší obraz.

Satelitní anténa

Je také nutné upřesnit, že pozorovatelné změny v obrazu se projeví až u TV přijímačů s většími úhlopříčkami a na větších PC monitorech, u "klasických" CRT TV jsou rozdíly nepostřehnutelné.

Jak přijímat satelitní vysílání?

V možnostech příjmu satelitní televize je široký výběr od tzv. kompletů ( parabola, přijímač, dekódovací karta ) až po možnost si sestavit zařízení pro příjem TV dle vlastních představ.

Parabola, přijímač, dekódovací karta

Nejrozšířenější poskytovatelé digitálního signálu v současnosti jsou Skylink a CS Link. Dalším poskytovatelem je také DIGI TV, ale tento signál není vhodný pro větší  úhlopříčky dnešních LCD a Plasma TV přijímačů ( velmi nízký datový tok a úplná absence HD kanálů ), ale naopak pro majitele starších typů TV přijímačů je toto řešení zcela vhodné a cenově velmi přijatelné.

Instalace tohoto systému je celkem jednoduchá, pokud se jedná o jeden TV přijímač.

Pro více TV přijímačů je potřeba pro každý TV samostatný satelitní přijímač a dekódovací karta, aby bylo možné na každé TV sledovat nezávislý program.

HDD satelitní přijímač

Zde je vhodné říci, že pokud požadujeme příjem v HD rozlišení, je nutné vlastnit jak satelitní HD přijímač ( dekodér ) tak TV přijímač, vybavený pro full HD ( 1080p ) a ještě lépe i s tunerem pro příjem DVBT v MPEG4, v současné době používaný pro příjem DVBT v HD rozlišení ( pro satelitní příjem nutný není ).

HD přijímač

Signál ze satelitní antény je také možné sloučit do jednoho rozvodu se signálem z pozemního vysílání ( DVBS + DVBT ) a dále rozvést např. do všech místností rodinného domu s tím, že zásuvky pro satelitní příjem budou např. jen ve dvou místnostech ( nejčastěji obývací pokoj + další dle volby ).

Variant řešení rozvodného vedení je více a ve své podstatě se slučuje z instalací
Společné Televizní Antény ( STA ).